7. září 2013

HVAR - STARI GRAD - Faros Maraton 2013

Byl jsem ve městečku Stari Grad – Pharos na Hvaru v Chorvatsku. Zde se 31. srpna konal 38. ročník plaveckého závodu Faros maraton 2013, který je dlouhý 16 km. Start a cíl byl v městečku Stari Grad. Je to prestižní závod, na který se závodník nemůže přihlásit, ale musí být pozván pořadateli.
Se zájmem jsem sledoval závodníky v cíli a obdivoval jejich dobrou náladu a úsměvy, které rozdávali po závodě. Držel jsem palce českým závodníkům Lence Štěrbové, která v roce 2010 překonala kanál La Manche, i Vítu Ingeduldovi a těšil jsem se, až je uvidím v cíli. Lenka Štěrbová doplavala šestá v čase 3:27:56 a povedlo se jí překonat 11 let starý český rekord Yvetty Hlaváčové o více než 4 minuty. Vít Ingeduld skončil desátý ve výborném čase 3:16:55.
Přikládám fotografie ze závodů Faros Maraton.
Věřím, že se Vám fotografie budou líbit.
Budu rád, když připojíte svůj komentář.
Pavel Krupka

Slavnostní zahájení v pátek 30.8.2013

Česká reprezentantka Lenka Štěrbová se představuje na slavnostním zahájení

Německý plavec Alexander Studzinski spěchá pro své již páté vítězství v tomto závodě

Stupně vítězů v mužské kategorii - zleva Matteo Furlan (Italy) s časem 3:04:08 obsadil 2. místo, uprostřed Alexander Studzinski (Germany) s časem 3:02:57 se umístil na 1. místě a Vladimir Dyatchin (Russia) s časem 3:04:09 doplaval do cíle na 3. místě

Vítězka v ženské kategorii Christine Jennings (USA) v novém traťovém rekordu 3:04:09 – obklopena novináři

Duje Milan (Croatia) skončil v závodě na 4. místě, zaplaval závod v chorvatském rekordu 3:06:24 a byl tak nejlepší z chorvatských závodníků

Český reprezentant Vít Ingeduld (Czech Republic) finišuje před cílem

Vít Ingeduld (Czech Republic) skončil desátý ve výborném čase 3:16:55

Sofia Petrenko (Russia) doplavala v tomto závodě na 4. místě s časem 3:20:15

Ivan Šitić (Croatia) skončil v závodě na 11. místě a mezi chorvatskými závodníky skončil s časem 3:20:16 na 3. místě

Stupně vítězů v ženské kategorii - vlevo Christine Jennings (USA) zvítězila v čase 3:04:09, vpravo Alexandra Sokolova (Russia) do cíle doplavala na 2. místě s časem 3:17:48

Lenka Štěrbová (Czech Republic) doplavala šestá v čase 3:27:56 a povedlo se jí překonat 11 let starý český rekord Yvetty Hlaváčové o více než 4 minuty